Od babičky jsme dostali domácí uzené maso. Byl ho pořádný kus a jen polévku a maso s kaší mi přišlo škoda. To dělám pokaždé. A tak jsem vymyslela závin na slano. Pro mě s Nelčou i se zelím, pro Jiříka jen s uzeným. Na večeři a dětem druhý den na svačinu do školy.
Co jsem potřebovala:
2 balení listového těsta (1 balení, 1 plát)
Cca 300g uzeného masa - povařeného
1/2 sáčku kysaného zelí
Hořčici na potření
Sůl, pepř, kmín
Vajíčko na potření
Plátkový sýr (místo zelí) - dávala jsem na půlku rukávu Nelče na svačinu
Postup:
Postup je jednoduchý. Pláty jsem trochu ještě rozválela a potřela hořčicí.












Ochutnávku bych určitě neodmítla!
OdpovědětVymazatSabi, přeji příjemné pondělí, Helena
Ahoj Sabi, slané záviny doma taky děláme, ale tuto náplň jsem ještě nezkoušela, takže to budu muset napravit.
OdpovědětVymazatMěj se krásně,
Hanka z ciculka.cz
Sabi, slané záviny nevypadají špatně. Možná, že bych v tom snesla i zelí, které jinak v tepelné úpravě nemám ráda.
OdpovědětVymazat