Záviny s uzeným masem

 


Od babičky jsme dostali domácí uzené maso. Byl ho pořádný kus a jen polévku a maso s kaší mi přišlo škoda. To dělám pokaždé. A tak jsem vymyslela závin na slano. Pro mě s Nelčou i se zelím, pro Jiříka jen s uzeným. Na večeři a dětem druhý den na svačinu do školy. 


Co jsem potřebovala:

2 balení listového těsta (1 balení, 1 plát)
Cca 300g uzeného masa - povařeného 
1/2 sáčku kysaného zelí 
Hořčici na potření 
Sůl, pepř, kmín 
Vajíčko na potření 
Plátkový sýr (místo zelí) - dávala jsem na půlku rukávu Nelče na svačinu 

Postup:

Postup je jednoduchý. Pláty jsem trochu ještě rozválela a potřela hořčicí.


Na to jsem dala uzené maso na kousky a zelí. 



Pro Jiříka a Nelču jen maso a na půlku plátkový sýr. Osolila, opepřila...



A zavinula. Vršek jsem potřela klasicky vajíčkem a posypala kmínem. Můžete ale použít i slunečnicová nebo sezamová semínka. Stejně tak dovnitř můžete dát vajíčko, okurku, zkrátka všechno, co vás napadne. :)






Dobrou chuť :)

Komentáře

  1. Ochutnávku bych určitě neodmítla!
    Sabi, přeji příjemné pondělí, Helena

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj Sabi, slané záviny doma taky děláme, ale tuto náplň jsem ještě nezkoušela, takže to budu muset napravit.
    Měj se krásně,
    Hanka z ciculka.cz

    OdpovědětVymazat
  3. Sabi, slané záviny nevypadají špatně. Možná, že bych v tom snesla i zelí, které jinak v tepelné úpravě nemám ráda.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)