Při cestě do Prahy do Divadla Broadway na muzikál Tři mušketýři jsme opět míjeli Jindřišskou věž a kostel sv. Jindřicha. Posledně jsem měla jen pár rychlých fotek, protože děti... Teď jsme s kamarádkou měly čas a obě jsme švihlé, když jde o focení. A tak jsme si kostel obešly pěkně celý. Je moc krásný...
Většina kostela je tedy vystavena v gotickém slohu. I zvenčí si však nelze nevšimnout pozdějších úprav. Nejprve byla roku 1520 připojena předsíň a během 17. století došlo k přistavení barokní kaple i k barokizaci interiéru.
Naštěstí v 19. století docházelo k návratu ke gotice, takže se památky mohly zpět odít do tohoto mně milého slohu. V případě kostela sv. Jindřicha byla regotizace provedena podle Josefa Mockera.











Komentáře
Okomentovat
Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)