Jindřišská věž a kostel sv. Jindřicha

Při cestě do Prahy do Divadla Broadway na muzikál Tři mušketýři jsme opět míjeli Jindřišskou věž a kostel sv. Jindřicha. Posledně jsem měla jen pár rychlých fotek, protože děti... Teď jsme s kamarádkou měly čas a obě jsme švihlé, když jde o focení. A tak jsme si kostel obešly pěkně celý. Je moc krásný...



Kostel sv. Jindřicha byl založen jako farní, pro Horní Nové Město Pražské. Psal se rok 1348. 
Většina kostela je tedy vystavena v gotickém slohu. I zvenčí si však nelze nevšimnout pozdějších úprav. Nejprve byla roku 1520 připojena předsíň a během 17. století došlo k přistavení barokní kaple i k barokizaci interiéru. 
Naštěstí v 19. století docházelo k návratu ke gotice, takže se památky mohly zpět odít do tohoto mně milého slohu. V případě kostela sv. Jindřicha byla regotizace provedena podle Josefa Mockera. 









Hned vedle kostela přes silnici můžete vidět i Jindřišskou věž. Dovnitř jsme nešly, na to nebyl čas. I zvenku je ale krásná. Na fotkách ji můžete porovnat s věží kostela sv. Jindřicha. 
 

Komentáře