Tenhle těstovinový salát dělám už roky. Miluji ho. Dá se pohodlně nachystat do krabiček do práce, můžete ho mít k obědu, večeři i ke svačině. Když ho uděláte bez masa uvnitř, můžete ho nachystat i jako přílohu ke grilování.
Co na salát potřebujete:
1/2 sáčku těstovin (já používám vřetena)
Cca 200-300 gramů kuřecího nebo krůtího masa
Salátovou okurku
Tři velká rajčata
Jednu kapii
Dva malé bílé jogurty
Sójovou omáčku, kečup
Sůl, pepř
Olej a koření na grilování
Postup:
Maso pokrájím na kousky, okořením a na troše oleje ugriluji na pánvičce, nebo bez oleje na kuchyňském grilu.
Mezitím dám vařit těstoviny.
Na malé kousky nakrájím okurku, rajčata a kapii.
Vše smíchám v míse, přidám jogurt, sojovku a trochu kečupu. Osolím, opepřím. Nakonec přidám grilované maso a vše dobře promíchám.
Je to rychlovka a upozorňuji, že salát je opravdu hodně "žravý". :)
Děláte podobný salát? Ráda se inspiruji.






Sabi, dělávám podobné saláty, někdy podle toho, co dům dá. Měj se hezky.
OdpovědětVymazatDělám hod trochu jinak, ale máme obědové saláty moc rádi.
OdpovědětVymazatSabi, přeji hezký pátek. Helena