Modelářská výstava - Mašinky v Nýřanech

 

21. března 2026 jsme vyrazili po delší době zase do Nýřan za babičkami. Bylo to jen na otočku, v sobotu tam a v neděli zpátky.  Víc nám škola ani můj nový pracovní proces nedovolily. Navíc Nelču jsem musela v neděli dobalit, protože v pondělí odjížděla na týdenní pobyt v Srní v rámci školního plaveckého výcviku. 

Přesto jsme využili příležitosti a viděli výstavu, kterou pořádali místní modeláři. V kulturním domě vystavili hned několik modelových železnic v různých velikostech, ať už vláčků (TT atd.), tak co do rozsahu kolejí. Některé byly hodně skromné, jiné roztažené na velké části sálu a dozdobené krásnými doplňky - příroda, mosty, nádraží apod. 

Jiříka fascinovalo hlavně velké kolejiště s vláčky z Lega. Pán měl celou řadu různých lokomotiv, vagonů i doplňků. Jiřík na to koukal smutně. Od Ježíška totiž dostal Lego vlak, sám ho dokonce celý postavil, a pak si ho rozbil. A místo aby mi to řekl, smíchal to s ostatním Legem. Já to skoro obrečela. Netuším, zda se mi to někdy podaří postavit znovu. 😢

Ale teď už se pojďte pokochat fotkami...



















Komentáře