Mini-recenze: Enola Holmesová 1 - Komiksové zpracování seriálu na Netflix

 


Jak víte, pro komiksy mám slabost, a přiznávám, že víc mě berou ty dětské. S dětmi teď hodně chodíme do knihovny a já si vždycky vyberu i něco pro sebe. Když jsem narazila na komiks Enola Holmesová - Případ pohřešovaného markýze, tak jsem neodolala. Protože Sherlock, že jo. :)

Knížka je tenoučká, ale příběh je překvapivě hutný. Přečetla jsem to sice za hodinku a kousek, ale na tak tenký komiks je to i tak dlouho. Faktem je, že jsem hodně prohlížela obrázky. 
Příběh je vytvořen podle seriálu z Netflixu, který jsem viděla jen kousek. Měli jsme ho s dětmi puštěný, ale je to nechytilo a já přitom něco dělala, takže jsem z toho moc neměla. O to víc jsem si to užila v komiksu. 

Enola, mladší sestra Sherlocka Holmese zde nejprve hledá svou ztracenou matku a pak, když je poslaná do internátní školy, aby z ní vychovali dámu, uteče a v převlečení za vdovu odjíždí do Londýna. Po cestě narazí na záhadu ztraceného chlapce - markýze. Po vzoru bratra se ho rozhodne najít. Tahle knížka mě opravdu hodně bavila a doufám, že v knihovně seženu i další díl. 

Vaše Sabina:)

Komentáře