Co se u nás dělo v červnu 2023

 Krásný den!

Měsíc utekl jako voda - pro mě obzvlášť - a je tu opět měsíční shrnutí. Tentokrát mám pro vás kolem 70 fotek a když jsem všechno procházela, sama jsem se divila, co všechno se u nás v červnu dělo. Byl to fakt mazec. Já už s dětmi vlastně měla takové malé prázdniny. Užili jsme si několik výletů, dva dětské dny a já dokonce zase jeden koncert. Červen byl tak nabitý, že jsem se dokonce i já, která se řeším, jak zvládnu o prázdninách pracovat - se dvěma dětmi na krku a bez školky, na prázdniny těšila. Hlavně až nebudu muset vstávat. 😁 Protože v poslední době mi jde práce od ruky nejvíc od oběda do půlnoci, takže ranní vstávání je mor a dopoledne se většinou vzpamatovávám. 🤣

Ale teď už k těm událostem...

Opět to vezmu od konce měsíce, podle fotek. Včera jsme byly na koupališti v Kaplici, kde si to děti nad očekávání užily. Ale hranolky už jim tu nekoupím. Nela celou noc zvracela a dnes měla jet na tábor. Doufám, že ji odvezu zítra a že už bude fit. 


Jiřík dostal za ukončení školkové docházky tuto krásnou stavebnici, z níž si staví celé město. Víc vám o ní napíšu v recenzi, ale pro kluky i holky je to boží hračka. 

Oba jsem si zvěčnila poslední školní den, před rozloučením se školou a školkou. Ve čtvrtek jsme byli poprvé letos na koupaku, tady jsme ve Velešíně. :)

A naprosto boží obrázek, který si asi zarámuju. Já Jiříkovýma očima. :) ♥️


V úterý mi dorazily dva balíky plné výtisků mého nejnovějšího románu - Krvavý nahrobek. Přišlo 70 kusů a už jsou skoro všechny rozeslané a rozdané. :)


Můj poslední obraz určený na výstavu, která se nakonec posunula na podzim. A tak už je prodaný. 
S Nelčou jsem poslední dva týdny jezdila na laser na jizvy na čele, které ji zůstaly po neštovicích. Někdy jsme se stavěly na zmrzku. A já si konečně objednala novou kabelku. O té vám také ještě napíšu článek. :)


Nelča měla ve škole čtenářskou slavnost, která se zakončila pečením buřtíků. 

A další obrazy určené na výstavu. Hvězdný Pegas už má také nový domov. 


Jiřík měl besídku ve školce, kde byl pasován na školáka. V září nás čeká první třída. 
Pár krásných knížek, které jsem přečetla. Některé schovám pro Nelču jako dárky. 


Psaní na hřišti mi v červnu šlo fakt dobře. Děti byly hodné a tak mám napsanou třetinu nového románu. 

V červnu jsme si užili s dětmi dva dětské dny. Tento byl v Olbramově. 


Také k nám po dlouhé době přijela babi Květa. Vyrazili jsme na výlet na Rožmberk a na skok i do Vyššího Brodu, který si moc přála vidět. Ještě vám sem hodím články, kde bude více fotek. Stojí za to. :)

Další přečtené knížky za červen - byla jsem fakt pilná - ve čtení, psaní i malování. Ani se nedivím, že jsem na konci měsíce skoro "padala na hubu". Dole píšu na balkoně. 
Další skvělý dětský den. Tentokrát v Blansku. 

A dole další přečtená knížka. 

Do Holkova na Letní parket konečně dorazila moje milovaná skupina Panoptiko. Byli famózní. A další přečtené knížky...
A další obraz ...

S babičkou z Kaplice jsme byli u švagrové v Táboře. Děti si tam spolu vyhrály a já se poňuchňala s jejich novým pejskem. 


A hned na začátku června jsme byli na výletě v Borovanech. V Peklománii už jsme jednou byli - Jiřík dvakrát, ale nová pro nás byla expozice železnice. Více jsem se o tomto výletu rozepsala na www.ematerstvi.cz.

A to už je ta červen opravdu vše. Bylo toho vážně požehnaně, až se sama divím, jak jsme to všechno zvládli. A něco mi říká, že následující dva měsíce budou ještě větší mazec. :)

Tak se mějte krásně a užívejte si sluníčka a dovolených!

Vaše Sabča:)

Komentáře

  1. Ahoj Sabi,
    s dětmi jsi toho zvládla úplně hodně. Koukám, jak ses rozjela v psaní i v malování, jsi šikovná!
    Měj se krásně,
    Hanka z ciculka.cz

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)