středa 7. dubna 2021

Chránič matrace do každé domácnosti (hlavně s dětmi)

 

Chráničům matrace jsem se dlouho bránila. Přišlo mi to celkem zbytečné – vždyť přece stačí rozepnout potah matrace, sejmout ho a vyprat. Jenže od té doby, co mám děti – a co už jsem párkrát potahy na matrace prala, jsem zcela změnila názor.

Co je to chránič matrace a k čemu je dobrý?

Chránič matrace v podstatě vypadá jako tenká lehká prošívaná deka s gumami v rozích. Za tyto gumy se zahákne na matraci a drží. Pokud se stane, že se na postel něco vylije, dítě se pozvrací, počůrá, nebo se postel jinak znečistí, chránič matrace zachytí ty největší nečistoty. Vzhledem k tomu, že v noci se lidé potí a produkují až několik litrů potu, hodí se chránič i z tohoto důvodu. Vlhkost se vsákne do chrániče místo do potahu matrace a prodlouží tak její životnost.
Chránič je ideál pro alergiky

Pokud máte alergické děti, nebo jste alergičtí vy sami, také chránič matrace oceníte. Brání totiž vzniku a množení roztočů, kteří často alergie vyvolávají nebo zhoršují. Pokud jej budete prát, můžete tak učinit až na 95 %. Tím budou zničeny zdraví škodlivé mikroorganismy. Navíc chránič matrace je opravdu lehoučký a díky tomu se pere i suší velmi snadno. Natáhnout ho na matraci je chvilička, na rozdíl od potahu matrace, se kterým se vždycky rveme ve dvou a stejně se nám nepodaří už to nikdy srovnat tak, jak to vypadalo původně.Matracový chránič Medical

Jelikož je momentálně nejvíc v kurzu Jiříkova postel v pokojíčku, na které v noci spí a přes den si hraje, pořídila jsem chránič matrace Medical právě sem. I když totiž sklidím peřiny do šuplíku ve spodu postele a hodím přes postel potah, tak se může prostěradlo a pod ním i matrace zašpinit.  

Pořídila jsem jednoduchý matracový chránič Medical, o velikosti 90 x 200 cm, který je vyroben ze 100 % polyesterového rouna. Tím také vytváří izolační vrstvu. Povrchovou tkaninu tvoří z 52 % polyester a 48 % bavlna. Všechny materiály navíc splňují normy certifikace Öko-Tex.


Máme ho zatím krátce, takže nemůžu posoudit, jak se třeba bude prát apod., ale věřím, že poslouží dobře. Vypadá opravdu velmi kvalitně a už jsme na něm s Jiříkem několikrát spali, a dokonce mi přijde, že je to pohodlnější, než jen na matraci…

Pokud byste chtěli na chránič matrace Medical mrknout blíže, můžete tak učinit na stránkách Dreamlux.cz.
2 komentáře:

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)