středa 27. července 2016

Co takhle spustit vlastní e-shop?

                 Krásný den vám všem!

Možná se může zdát, že i tento článek je další tutorial, tedy jeden z těch, které radí, jak vytvořit e-shop. No... pokud z něj dokážete onen návod vytáhnout, jste dobří a já vám ráda zatleskám a poblahopřeji. Ve skutečnosti je to jeden z oněch článků "ze života", kde bych vám chtěla svěřit, jak jsem si na sebe vymyslela další bič, další práci, nervy, ale i radost. 


Jelikož jsem nezmar a asi nebudu mít nikdy "dost", vymýšlím stále nové a nové aktivity. Jo, jsem doma na rodičovské dovolené, s jedenáctiměsíční holčičkou, která je stejně aktivní jako já a tudíž mi dává pěkně zabrat. Naštěstí jsou chvíle, kdy je úžasně hodná a nechá mě pracovat, za které se jí pak odměňuji chvílemi, kdy si naopak hrajeme a mazlíme se.  A naštěstí také máme hlídací babičku, která je naprosto skvělá, Nela ji miluje a je u ní moc ráda. A to mně opravdu moc moc pomáhá. 

Nejsem totiž typ ženské, co by se věnovala jen domácnosti a zahradě. Tohle by mě prostě zničilo, znudilo, naprosto demotivovalo a psychicky vycucalo. Já potřebuji stále nějakou aktivitu, ale takovou, kde za sebou vidím výsledek. Navíc mi rozhodně nedělá dobře, mám-li být finančně závislá na svém manželovi. A tak jsem hledala nějaké řešení. 

Že budu masírovat, to jsem věděla už když jsem šla na mateřskou. Kurzy a rekvalifikaci jsem si dělala již před několika lety. Protože jsem se v posledních měsících díky blogům vrátila i k fotografování, zařadila jsem focení na zakázku rovněž mezi mé pracovně-zábavné aktivity. Ale ani to mi nestačilo...

Co vlastně dělat?
Stále jsem hledala variantu pasivního příjmu, kde bych si mohla sama vše řídit, být, jak se říká, sama sobě šéfem a zároveň by mě to nestálo velké množství času. Samozřejmě mým snem je živit se psaním - ať už článků pro různé časopisy (virtuální i tištěné), nebo vytváření marketingových textů apod. Ale to se zdá zatím jako sen nesplnitelný. Co jsem však mohla začít vytvářet ihned, byl e-shop!Když se řekne e-shop, každý z nás jasně vidí obchod, kde je zboží přehledně umístěno, můžeme si ho prohlédnout, srovnat si ceny s dalšími obchody a samozřejmě objednat si zboží domů, aniž bychom vystrčili nos na ulici. 
Tak jsem až dosud znala e-shop i já. 
A tak jsem si řekla, proč ne. Ovšem bylo třeba vymyslet, s čím onen e-shop bude...

S čím obchodovat?
Chtělo to zboží, ve kterém se vyznám, budu se rychle orientovat, dokáži se přizpůsobit poptávce, bude mě bavit sledovat trendy a zároveň to bude pro mě třeba i výzva k tvořivosti. Proto jsem poměrně rychle (a také z finančních důvodů) opustila myšlenku na internetové knihkupectví, i když knihy jsou asi má největší láska už od dětství.

Další variantou bylo dětské, nebo dárkové a dekorativní zboží. I když je obojího dost a dost, přece jen homedecor chce opravdu originální a neotřelé zboží, nejlépe dovážené z ciziny, které tady běžně není k sehnání. A takovou možnost nemám. Proto jsem zavrhla i tuto variantu.


Poslední možností byl e-shop s dětským zbožím. Jelikož jsem však chtěla opravdu originální zboží, které nebude mít každý e-shop a rozhodně jsem nechtěla Disney oblečení a podobně, začala jsem hledat mezi soukromníky a řemeslníky. Ne s každým se mi podařilo domluvit obchod, ale pár se mi dojednat zdařilo a doufám, že budou přibývat. 

Tím jsem si splnila požadavek na originalitu, ale zároveň i na tu tvořivost. Rozhodla jsem se totiž, že se sama vrátím k vytváření a ručním pracím a budu do e-shopu dodávat i své zboží. Nebudu zatím prozrazovat všechny své plány a představy. Postupně je chci odkrývat nejen na e-shopu, ale i tady na blogu.

Jaké originály v e-shopu seženete?
Tím prvním, co mohu již ukázat a prozradit jsou plenkové dorty. Plánuji dárkově balit nejen pleny jednorázové, ale i látkové, ručníky, dečky apod. Malá ukázka toho, co se chystá, je k vidění již nyní na těchto fotkách...
Mezi těmi prvními obchodníky-řemeslníky, se kterými spolupracuji, je K-Design, mladá maminka, která vytváří módní doplňky pro miminka a malé holčičky - čelenky do vlasů na běžné nošení i na focení.

Nahlédnout na detaily a objednat již případně můžete zde.


Další jsou Olivková chrastítka - rovněž mladá maminka Jolana se inspirovala u své dcerky a začala nejprve pro ni a pak i pro další děti šít krásná látková chrastítka.
Nahlédnout opět můžete zde.


Zmínit bych také měla originální ručně vyráběná kousátka z měkkého dřeva od Aponky. Ta v mém e-shopu jsou z lísky.
Prohlédnout další tvary si opět můžete zde.


Se všemi výrobci bych postupně ráda udělala tady na blogu rozhovory. Musím se přiznat, že především tyto pracující maminky s malinkými dětmi velmi obdivuji a třeba i pro vás se stanou inspirací, tak jako i mě inspirují svou schopností skloubit práci, mateřství i koníčky dohromady.

Protože bylo třeba zařadit e-shop i do běžného nakupovacího pásma, rozhodla jsem se nakouknout i do velkoobchodů a s některými navázat spolupráci. Proto mám doma i nějaké hračky, které je  možné sehnat ve více obchodech, stejně tak sortiment jako ručníky, deky, řetízky na dudlíky, atd. Zkrátka, pokud to má být dětský e-shop, tak se vším všudy. Stále si však chci uhlídat prioritu soukromých výrobků a ty prosazovat.

Myslím, že dnes už jsem se svěřovala dost. Příště se zaměřím na to, jak jsem s e-shopem začínala, jak jsem hledala vhodný portál, tvořila stránky, atd. A slibuji, že se o své zážitky a zkušenosti podělím co nejdříve. :)

Mějte se krásně a inspirativně!

S láskou, vaše Sabi! :)4 komentáře:

 1. Sabi já tě prostě neskutečně obdivuji, já prostě nemám takovou výdrž, jsem lemra a vždycky všechno vzdám a zůstane jen v rovině snů a představ :) Ať se daří! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Sabi, preji ti hodne uspechu s tvym e-shopem :-)Ty plinkove dortiky jsou uzasne :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Sabi, ať se daří, jsi šikovná, dorty jsou parádní :)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji všem. Uvidíme, snad se to rozjede. :)

  OdpovědětVymazat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)