Jedním z nevšedních zážitků na dovolené na Slovensku bylo koupání v sirné vodě. My jsme měli tzv. Jánskou kaďu skoro za rohem. Vyšli jsme z chaty, kde jsme byli ubytovaní, přešli louku a šup do vody.
Sirná voda samozřejmě nebyla voňavá a ani nevypadala moc čistě. Navíc z ní šly bublinky, které ve větším bazénu vypadaly spíše jako když už voda kvasí.
Jedná se o termální minerální pramen, který pomáhá na různé neduhy. Je však potřeba dodržovat dobu, po kterou se koupete. Sirná voda snižuje tlak, je tudíž povoleno koupat se nejdéle 20 minut.
Já jsem si nejvíce užila koupání první večer, kdy jsem byla v kádi sama. Voda je sice termální, ale teplota je kolem 20 stupňů. Nečekejte tedy žádnou vodu vanové teploty. I tak bylo koupání super. Hlavně to prostředí uprostřed velkých kamenů...







Sirná voda je pro tělo velmi dobrá. I my tady u nás máme sirné lázně, ale ty rozhodně nemají takové kouzlo jako přírodní jezírka.
OdpovědětVymazatMěj se krásně, Sabi.
Velmi působivé místo! Nádhera!
OdpovědětVymazatSabi, přeji příjemný den. Helena
Moc hezké místo
OdpovědětVymazatTeda, vypada to suprove 😀
OdpovědětVymazatAhoj Sabi, to vypadá fantasticky, tam by se mi moc líbila, já jsem takový čochtal...
OdpovědětVymazatMěj se krásně,
Hanka z ciculka.cz