Jaké bylo moje září...

 

...oproti předchozím měsícům překvapivě líné. Řekla bych skoro prolenošené, i když ve skutečnosti bylo plné změn. Řekla bych však, že změn k většímu klidu a pohodlí. Alespoň pro mě. 

Tím hlavním, co způsobilo tuto změnu, byl nástup dcery do školy a syna do školky - ovšem už v Kaplici, tedy ve městě, kde bydlíme. Školu máme kousek, stejně jako školku a školní družinu. A tak nemusím ráno děti vozit a odpoledne pro ně zase jezdit. Zvládáme to pohodlně pěšky. 

Se školou přišly i nové kroužky, i když je pravda, že to se teprve všechno vytříbí. Zrušili jsme hasiče, aby toho Nela neměla moc. I tak ji stále vozím do Velešína na výtvarku, pak jsem ji přihlásila na flétnu a tancování a přes víkendy bude asi chodit na turistický kroužek. To ještě promyslíme.  

Jiřík naopak odmítl fotbal, protože ho to zatím tolik nebavilo a spíš jsem ho jen přemlouvala, aby šel na hřiště k ostatním. Třeba se k tomu časem vrátí. Místo toho jezdí se školkou na plavání a po novém roce ho možná přihlásím na další kurz. Tentokrát už soukromě. Momentálně je ale u babičky, poněvadž dostal teplotu (Nela měla minulý týden angínu, tak tuším, že to chytil od ní).

Opět jsem se proměnila v mámu průvodkyni, taxikářku, svačinářku atd. Nelu škola moc baví a po měsíci už mi sama čte z první knížky, z čehož mám ohromnou radost. Jiříkovi se ve školce také líbí, tak co chtít víc? 

Já se věnovala opět své práci, doháněla všechny resty, ale také jsem malovala trička na zakázku a vrátila jsem se opět k malování obrazů. 

A teď už k fotkám...

S dětmi jsme opět dělali dekorace ze slaného těsta. Nebojte, bude i článek, kde se můžete inspirovat. :)


Mezi psaním jsem dělala nové svíčky, které brzy přidám do e-shopu. A namalovala jsem několik obrazů. Tento se jmenuje Anděl naděje :)V září jsme skoro nikam necestovali - nebyl čas ani moc počasí. Minulý víkend tu ale byla naše babi a také jsme vyrazili do Českých Budějovic na westernový den. Článek už mám také připravený. :) Na této fotce se snažím práskat bičem. Není to tedy žádná sranda, i když u těch, co to umí, to tak vypadá. :D

Nela strašně toužila vyzkoušet masku na obličej. Musela jsem ji zvěčnit. :)

Tato zajímavá kniha mi nedávno dorazila od nakladatelství Lirego. Je to čerstvá novinka a brzy na ni bude recenze. Tady, na Bláznivé mámě. 

Kamarádka Alča k nám chodí s pejskem a tak se skamarádili s našimi morčaty. 

Dopřála jsem wellness svým vlaskům a mám novou barvičku... 

S dětmi jsme také tvořili dekorace na okno.

A trocha roztomilostí. :) Naše holky v hrnci, když jim čistím domeček. Další dva dokončené obrazy, které už jsem ukazovala v minulém článku ...


A zásoba nových kontur na látku a také jsem si doplnila barvy na trička

Níže je pak ukázka těch, která jsem malovala na přání. 

A nesmí chybět pár fotek Nelinky - její velký den - první den ve škole a také Jiříkův první den v nové školce. 
A jaké bylo vaše září? Také jste zpomalili a užíváte si spíše relax u knihy, čaje, nebo nějakého seriálu? 

Vaše Sabča

Komentáře

 1. Sabi, no měla jsi nabité září, i když říkáš, že zpomalené. Krásně tvoříš, ostatně jako vždy. Měj pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Marti. Ono bylo opravdu zpomalené, na moje poměry. To se jen zdá, že je nabíté. :)

   Vymazat
 2. Ahoj Sabčo, já se přiznám mě zaráží to množství kroužků, na které děti chodí. Já měla kroužek jeden maximálně dva a to fakt jenom když jsem byla drobek. Dneska se ve škole učí mnohem víc předmětů a já už tehdy bych se tomu všemu nestíhala plně věnovat...Ale tak zatím jsou děti malé, tak je to v pohodě hádám. Jinak obrazy jsou povedené :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, jo, já vím, má tři kroužky, ale na jeden chodila už dřív. a mlétnu jsem jí dala jen jako doplněk - má to v době, kdy je normálně v družině. Chtěla původně zpívat, ale to nenabízeli a zušku jsme v květnu propásli - výběrovko. Takže aspoň tak. a tancovat chtěla. Oni jsou hyperaktivní po mně, takže to není zase tak strašné. :)

   Vymazat
 3. Takového tvoření....pěkně nabitý měsíc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář, Míšo. Tak tvoření je pro mě hlavně relax a možnost, jak zabavit děti, když se nudí.

   Vymazat
 4. Sabi, hezké září. Tak ať se Nelče ve škole pořád líbí a tobě ať se daří práce i malování.
  Já měla v září 14 dní dovolenou, tak bylo takové trochu hektické . A přelilo se to i do října.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)