pátek 10. září 2021

Dorazil nám bobří balíček - Hra a knížka Bobři jsou dobří


Není to tak dávno, co jsem vám tady ukazovala krásnou
dětskou knížku od Petry Santlerové - Stelinka a kouzelné kamínky. Nyní autorka vydala další knížku, Bobři jsou dobří, a troufám si říci, že ještě povedenější. Ke knížce navíc můžete mít i krásnou společenskou hru stejného názvu, kterou jsme si museli zahrát hned, jak jsme balíček rozbalili. 


Společenská hra - Bobři jsou dobří

Společenská hra je vytvořena podle námětu Petry Santlerové. O její grafickou podobu se stejně jako o ilustrace v obou zmíněných knížkách postarala Marie Koželuhová. Hraje se na podobném principu jako oblíbená desková hra Z pohádky do pohádky, kterou jsem hrála v dětství už já sama. Ke hře jsou plastové figurky malých bobrů a hrací kostka. 

Hru jsme si museli samozřejmě hned zahrát. Děti bavila do chvíle, než Jirka prohrál. Pak dostal hysterický záchvat a vztekal se - prý jako jeho tatínek, když byl malý. :DKnížka - Bobři jsou dobří

Knížka je zábavná, milá a poučná zároveň. Autorka nás dovede do Malešovic, kam se přestěhovala rodinka bobrů. Příběh vypráví malý bobr a seznamuje děti pohádkovou formou s tím, jak bobří bydlí, žijí atd. V knížce jsou samozřejmě i různé příhody a pohádkové zápletky, ale my máme zatím přečtené první dvě kapitoly, takže vám recenzi na celou knížku přidám později. V závěru knížky je i kvíz, kterým si mohou děti i rodiče ověřit, co si z příběhu pamatují.

Ilustrace, jak už jsem zmínila, opět vytvořila talentovaná Marie Koželuhová, a jsou nádherné. Bobři jsou moderní a cool, takže se samozřejmě dnešním dětem náramně líbí. Moje děti hned ukázaly, který bobr je podle nich Nelča a který Jura. :)


Balíček byl opět úplně vymazlený. V knížce bylo věnování od autorky, a kromě knížky a hry se v balíčku ukrývala záložka a placka na připnutí třeba na batoh s motivem Stelinky a kouzelných kamínků.

Pokud byste si celou tuto krásnou sadu chtěli pořídit, mrkněte na autorčiny facebookové stránky.


Vaše Sabi


2 komentáře:

  1. Sabi, tak to mě zaujalo, hned jsem začala bobří balíček studovat na tvém odkaze. Měj pěknou sobotu.

    OdpovědětVymazat
  2. Sabi, knížka i hra vypadají skvěle. Věřím, že se dětem budou líbit. Kniha má nádherné ilustrace.
    Přeji hezké dny. D.

    OdpovědětVymazat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)