Kam na výlet s dětmi: Terčino údolí - náše skvělá nedělní procházka

 

Už od Vánoc se rozhodujeme, že vyrazíme na výlet do Tereziina údolí. Můžete ho znát i pod názvem Terčino údolí. Nachází se u Nových Hradů na jihu Čech a je v něm překrásná procházka v jakémkoli ročním období. Když máte štěstí a několik týdnů dostatečně mrzne, je zamrzlý i vodopád. Takový výlet jsme si udělali před 4 roky, když byl Jiřík ještě v bříšku. Letos ještě vodopád zamrzlý nebyl, ale byla to nádherná procházka a my jsme si užili plno legrace. 

Nebudu to moc protahovat, to se totiž musí hlavně vidět na vlastní oči. Ty scenérie zalité zimním sluncem, všude bílo, romantika, otročící rodiče táhnoutí své potomky na sáních a bobech... :D

Ne, vážně, je to nádherné. A navíc i když je nouzový stav, v polovině cesty se můžete občerstvit, koupit si jídlo, a hlavně teplé nápoje. Taťka neodolal vůni linoucí se až na cestu a zašel dětem koupit dětský ovocný punč a mě koupil klasický. Musím uznat, že takhle dobrý punč jsem nepila snad ani na krumlovském náměstí o adventu. 

Z čeho jsou ty děti tak urvané? Vždyť se skoro celou cestu na střídačku vezly...


To je super, že už Nelinka umí tak pěkně fotit. Konečně budu mít nějaké fotky sama i s mužem. Museli jsme si na to počkat skoro 14 let. :DA já s dětma u vodopádu. :)


Jiřík se měl... ten se vozil...

....i nosil! :)

No a tady tatínek usoudil, že je čas vyměnit si role... :P


A Nelinka k velké radosti našla svůj vůbec druhý nalezený malovaný kamínek. :) Děkujeme autorovi. :)

Uff, a to je vše. :)

Omlouvám se za to množství fotek, ale nějak jsem nebyla schopna je ještě více protřídit. Líbily se mi všechny. A to jsem tam zdaleka všechny nedala. :D

Vaše Sabi


Komentáře

 1. To vypadá jako zábavné odpoledne. :)
  Chtěla bych tě pozvat na giveaway, která probíhá do neděle a jeden z čtenářů získá spoustu dobrot. :)
  https://corculum.blogspot.com/2020/12/novorocni-giveaway-2021.html

  OdpovědětVymazat
 2. Sabi, vyvolala jsi nostalgické vzpomínky - v Terčině údolí jsme byli kdysi (tak cca před 25 lety) na dovolené. Poprvé jsme nechali syna u prarodičů téměř týden a vyrazili do Novohradských hor. A bydleli jsme právě v Terčině údolí (hned na jeho začátku). Teď jsem si ho díky tobě prohlédla i v zimním hávu (my tam byli na konci jara).
  Měj se fajn

  OdpovědětVymazat
 3. Sabi, krásná reportáž z výletu. A nádherné fotky, ráda jsem se koukla. Měj pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
 4. Tady sice máme echt ladovskou zimu, jenže už fákt dlouhou absenci sluníčka. Což mi silně vadí...ale hezký výlet jste si dali. jen jsem koukala že bylo dost lidí, což?

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)