Na čem teď pracuji...


Už nějakou dobu jsem nepřidala žádné mé tvořeníčko. Není to tím, že bych nic nedělala, jen nějak nebyl čas to dotahovat do konce. Dnes jsem odevzdala dětičky druhé babičce do Kaplice – jen do zítra, myslím, že jí to bude stačit a já nemám to srdce ji svými dětmi více terorizovat, obzvlášť, když mohou chodit do školky. :D
Ale teď k mé tvorbě…

Svítící LED deska pro kreslíře

Nedávno jsem si pro ulehčení práce pořídila svítící LED desku, která mi usnadňuje překreslování mých skic na čisto. Nemusím tak na ostré verzi ilustrace gumovat a mám tam jen ty tahy, které tam chci mít. Samozřejmě mohu to pak ještě zvrtat později, ale to už je pak moje blbost. Pak si obrázek namaluji ještě jednou… :DSvítící LED deska je opravdu skvělý pomocník, jde mi to rychleji. Také se pomalu ale jistě dostávám čím dál více k čistému akvarelu. Dříve jsem tvořila jen akvarelovými pastelkami, později jsem kombinovala pastelky a akvarel a teď už pastelky pomalu vynechávám. Jen u obrázků s hodně drobnými detaily, které by se špatně kreslily akvarelem a kde chci čistou linii, zůstávám u pastelek. Jsem sama zvědavá, kam se moje tvorba posune dál…

Co ilustruji?

Jinak momentálně pracuji na dvou knížkách. Jednou je pohádka Johanka a ametystový strom, kterou připravuji pro jinou autorku, paní Ivanu Havličkovou. Tu vám zatím ukazovat nebudu, protože Johanka snad již brzy dostane samostatný článek a já vám prozradím proč.

Druhou knihou je moje chystaná kniha pro větší děti – dobrodružný příběh Odvážná čtyřka a poklad Zikmunda Lucemburského. Můžete mrknou na pár obrázků v procesu tvoření. :)


Nová fidlátka... :)

Nedávno jsem doobjednávala nějaký materiál – barvy atd. z webu Malířské plátno, a tak jsem si rovnou přiobjednala i přímo fixíky na kresbu – a v mém případě na linie k ilustracím akvarelem. A zkusila jsem i novinku – akvarelové fixy. Dneska jsem se s nimi trochu zkoušela rozkreslit, ale zatím se tedy moc nekamarádíme. Zkusím to příště na jiný typ akvarelového papíru, jestli mě budou více poslouchat.
Vaše Sabi :)

Komentáře

 1. To jsou vážně úžasné ilustrace :)

  OdpovědětVymazat
 2. Sabi, tiše obdivuji. Já kreslit neumím, tak je to pro mne takové sci-fi ... A akvarel se mi líbí...

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne ilustrácie, si šikovná :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Sabi, no vidím, že svoje neumělé tvoření dlouho na blog nedám... Nádherné ilustrace. Měj pěkný den.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)