První dubnový víkend a domeček pro hmyzáky


Krásné pondělí!
Jak jste si užili víkend? Máte vůbec víkendy, nebo jste teď doma v nouzovém stavu pořád? 
My jsme si ho užívali skoro pořád na zahradě. Dopoledne jsem vařila, uklízela a něco s dětma vyráběla a po obědě jsme šli ven a zůstali tam až do večera do šesti. 

Taťka měl hromadu práce se dřevem, porazil navíc dva uschlé stromy, které se mohly při větru zlomit a někoho zranit. 
Já z prkének, které mu zbyly při řezání dřeva stloukla hmyzí domeček, který musíme postupně naplnit, takže teď projíždím Pinterest a internet a hledám inspiraci. Původně jsem se tedy inspirovala u souseda na zahradě - viz. fotka níže. Je krásný, ale takový až moc rovný a dokonalý...To ten můj... :D Když to viděla naše babička, prohládila, že je to trochu jako když prasátka stavěla domeček - ze slámy, ze dřeva... :D


Teď ještě ta náplň a pak ho konečně pověsíme směrem na jih...

Děti stále baví trampolína a vůbec jim nevadí, že při tom nedávném vichru přistála na jabloni a má poněkuď pokřivený tvar. A bohužel nejde narovnat...


Medůůůůůza... :)V neděli už taťka nevěděl, jakou dětem udělat zábavu, tak do krabic od dřeva vyřízl dveře a okna a udělal jim každému domeček. 
Sedí tam jak dva bezdomovci... 
Zahrádka už nám krásně rozkvétá... :)


A taky byly první letošní nanuky...


A to je k hlášení z víkendu vše... :)

Vaše Sabi

Komentáře

  1. Parádní je :) Kdybych nebydlela v bytě v sedmém patře, tak se do toho také pustím. Ale když vidím, jak nám tu lítají čmeláci, tak až se otevřou obchody, chci vysázet květinové truhlíky na balkon, ať mají za čím létat :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)