středa 22. srpna 2018

Jak zabavit děti na vlastní zahradě? Pořiďte jim zahradní domek


Máte velkou zahradu? Těšili jste se, jak si ji budou vaše děti užívat, ale ony tráví raději čas doma u televize? Měli jsme podobný problém. Dokud jsme nepořídili pro Nelu zahradní domek, ve kterém by si mohla hrát. Vůbec jsme nepočítali, že bude mít úspěch i u Jiříka. Kupodivu si v domečku hrál zpočátku více než Nelča. Teď už je to vyrovnané. A občas mohu přijít i na návštěvu. A vás dnes vezmu s sebou. J

Přiznám se, že já příliš na zahradní atrakce pro děti nejsem. Já jsem specialista na relaxační místa, posezení a houpačky, kde se dá v klidu číst. Ale můj manžel každou chvíli objeví něco, co dětem pořídit. Už jsme tu měli několik druhů bazénů, vlastníme dvě malé dětské klouzačky, a dokonce jsme měli i skákací hrad! Bohužel nafukovací hračky nemají právě velkou životnost. Ve chvíli, kdy na ně praží slunce, povolí ve sváru, zdeformují se, nebo rovnou prasknou. Pak ale přišel s nápadem plastového domečku. A to nadchlo i mě. Jenže...


…u sousedů mají nesmírně šikovného tatínka, který pro své kluky vyrobil nádherný dřevěný dětský domeček. Samozřejmě, že jsem takový nutně potřebovala pro své děti také! Nikoli plastový, ale dřevěný!

A tak jsme začali shánět. Překvapilo nás, jaké krásné domečky jsou dnes k sehnání. Takže pokud zrovna nemáte doma řemeslníka, který ho dokáže vyrobit sám, nezoufejte. Na trhu je dnes opravdu spoustu možností, jak splnit toto přání pro sebe i pro děti.


Naprosto luxusní domky vyrábí firma Domky Herold, která pro nás byla nakonec favoritem. Najdete u nich zahradní domky české výroby, můžete do nich rovnou pořídit i dětský nábytek, ale i mnoho dalšího zboží. Já si tam vyhlédla i krásnou pergolu, a manžel domek na nářadí. Dětský domeček, jsem samozřejmě vybrala podobný, jako měli naši sousedi, tedy dřevěný, s verandou a okénky s okenicemi. Když už jsme měli objednávku v koši, překvapil nás soused s tím, že už si tím jejich kluci nehrají, a že nám ho rád vypůjčí.

A tak se domeček stěhoval z jedné zahrady na druhou. Pravda, už má své roky za sebou, takže se tu a tam objeví nějaký zádrhel, ale děti si v něm hrají pořád a rády. A manžel už vymýšlí nové atrakce, které by dětem pořídil. Já s ním výjimečně souhlasím, a tak po večerech hledáme skluzavky a dětská hřiště, abychom jim pod stromeček udělali pořádné překvapení. Chceme kromě skluzavky i houpačku, různé prolézačky a sítě ke šplhání.

Občas si říkám, jestli nám ta zahrada vůbec bude na všechno stačit. Ale na druhou stranu, dětskéhřiště pro zdravý pohyb je naprosto ideální řešení. A když je na něj prostor, proč ho nemít. Nemusím pak chodit s dětmi na hřiště u paneláků, můžu si v klidu pracovat, dohlížet na ně a nechat je, ať se vyřádí samy.

Pokud tedy hledáte ideální řešení, jak zabavit děti na vlastní zahradě, rozhodně jim pořiďte zahradní domek! :)


A jak se u nás v domečku bydlí? Pojďte se mrknout! :)2 komentáře:

 1. Ten je super. :) Bratranec se sestřenkou ho mají také a jsou v něm neustále. AŽ budu mít děti budu ho chtít taky!

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Pro děti fakt skvělé. Škoda, že jako holka jsem takový neměla. :)

   Vymazat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)