Naše rodinné Vánoce


Krásný den!

I když většina blogerek na nás hrnula články plné Vánoc, svátků, návštěv a dárků hned po Vánocích, já si dala pár dní oraz. Ne, že bych se netěšila na to, až se s vámi podělím o zážitky z našich vánočních svátků, ale jelikož jsme hned 25.12.2016 odjížděli k mé rodině do Nýřan, nebylo možné články přidávat. Vy, co mě sledujete, už víte o žalostně pomalém internetu, který má mamka a také, prostě a jednoduše, na blog nebyl čas. Stíhala jsem jen po večerech při snaze uspat Nelu, pročítat své oblíbené blogy, ale to bylo tak všechno.


A tak jsem tady nyní, s povánočně vánočním článkem o tom, jaké byly naše svátky. :)

Na Štědrý den dopoledne jezdíme k manželovým rodičům. Babička se na tyto Vánoce obzvlášť těšila (jako asi všichni), protože Nela už je ve věku, kdy nové hračky vnímá a všichni jsme samozřejmě doufali, že bude s nadšením trhat papír.

Fakt je, že trhání se nekonalo. O zabalené dárky Nela zájem nejevila a tak jsme je rozbalovali my. Až když byly vybalené, začala je zkoumat. Vždy však maximálně dva dary. Zbytek zůstával nepovšimnut a začala si s tím hrát až další den.
U babičky ji zaujala nejvíce hospodyňka - set s košťaty a vysavačem, pak babiččin dárek - hrnce, které dokonce chtěla rozbalovat (cizí, jak jinak. :)) a největší úspěch měla gumová hračka pro Barona, kterou mu brala a pak se o ni honili po bytě...
Uklízecí set Nelu bavil ještě i doma, než jsme šli k večeři...


Štědrovečerní stůl nebyl prostřen nijak extra. Pod menší červený ubrus obvykle dávám ještě dlouhý bílý, ale jelikož měla Nela sedět u stolu s námi, raději jsem ho oželela. Byla by schopná ho stáhnout dolů i s celou večeří. A jelikož je patlalka, dala jsem tam raději i velké látkové prací prostírání, vánoční samozřejmě. :)

Nele chutnalo znamenitě, polévku jsme spolu jedly na střídačku, lžíci já, lžíci ona - každá z vlastního talíře. Chutnala jí moc. Narozdíl ode mě asi bude mít ryby ráda...
Dva žebráci... (dostali svůj řízek, ale co kdyby ještě něco upadlo...) Mezi dárky Nela doslova skočila. Ale abyste si nemysleli, že se vrhla na ty zabalené. Vzadu u stromečku totiž stály ty, co dostala odpoledne u babičky. A pro ty se chtěla dostat. Své nové dárky začala brát v úvahu, až když jsme jí je rozbalovali a ukazovali. Přestože jsme to dělali postupně, stejně měla největší úspěch kuchyňka.

Mimochodem, kuchyňka vrčí, pípá, trouba hučí a svítí a uvnitř je vidět pečící se kuře. To Nelu tak zaujalo, že se rozhodla prozkoumat troubu blíž. Zadní stěnu vyrazila a troubu prolezla skrz... A povšimněte si pak Barona sedícího na křesle nad Nelou, jak soustředěně sleduje Pelíšky. :D
Pokus o to, vyfotit se s dcerkou pod stromečkem. Nela prostě neposeděla ani chvilinku.


Další den (25.12.2016) jsme konečně vyrazili k našim. Stromeček Nelu moc nezajímal. O to více se jí líbilo ve vaně, kam si hned vlezla i s tetou Luckou, Odpoledne nás čekala návštěva mé babičky s dědou a prababičky. I u nich Nela nejevila o dárky příliš velký zájem. To až když se dárky vybalily, tak je začala prohlížet. Jako tradičně však měla největší zájem o papání, po mandarince chtěla obligátně párky...

Sestra mého manžela miluje... :)


U mojí mamky jsme pak udělali jakoby druhý Štědrý večer. Pojedli jsme opět bramborový salát a řízky, tentokrát vepřové (my jsme totiž měli doma večeři rozdělenou - manžel kapra a já, Nela a pejskové kuřízek). Na Nelču bylo hodně tvrdé, ale statečně žvýkala. Také jsme se pokusili dát jí ochutnat pivo. Manžel jí dal trochu na lžičku, ale šklebila se a pěkně nás poprskala. :D

U babičky v Nýřanech Ježich donesl další praktické dárky. Vedle skvělé stavebnice Záhadný hrad, se kterou jsem si včera večer hrála spíše já :), donesl také rudlík s bedýnkou šroubků, matiček, hmožděnek a nářadí. Babička je praktická žena a je zvyklá si vše opravovat sama. A je třeba začít učit i vnučku. :)


Následující den 26.12.2016 po obědě a procházce s Nelou jsme vyrazili k mé druhé babičce a dědovi, kde si Nela rozbalovala další dárky. Vedle skvělých kostek nás tam čekala dvě pyžamka, ze kterých jsem měla radost hlavně já. Máme totiž neuvěřitelnou spotřebu a navíc jsou Nele neustále malá.

Ovšem fotit se holčička moc nechtěla...Večer nás pak čekala ještě další návštěva - opět u mojí mamky. Přišla mamky švagrová s mužem a dětmi a babi s dědou. Děti byly hodně divoké, takže moje hyperaktivní dcerka proti nim vypadala jako zakřiknutý střízlíček. Pravda, byla nejmladší, ale i tak mi jí bylo chvilkami až líto. :)
A to byly celé naše svátky, slovem i obrazem. :)

Jaké byly Vaše svátky? Splnili očekávání? Také jste byli samá návštěva, nebo jste užívali klidu a domácí pohody?

Vaše Sabi :)Komentáře

  1. Maličká je veľmi zlatá, a článok je tiež krásny! ♥ Prajem ti krásny nový rok a zvyšok sviatkov :)

    OdpovědětVymazat
  2. Moc hezké, Sabi :) S dětmi jsou vánoce nejkrásnější :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)