Recenze: Kočár Britax B-Agile

By Knižní kavárna u Nely - května 01, 2017


Krásný den!

Vybíráte sportovní kočárek a máte určité požadavky? Váháte, který vybrat? Přemýšlíte nad typem, cenou, barvou, kolečky? Možná vám pomůže moje recenze. Před rokem jsem totiž řešila to samé a nakonec jsem vybrala sportovní kočárek Britax B-Agile. Oproti hlubokému retro kočáru, který jsem měla před tím, jsem dostala lehoučký dopravní prostředek, který jezdí skoro sám. Stejně jako každý jiný kočár má své pro a proti. Tak koukněte na recenzi, třeba vám pomůže ve výběru...
Možná si řeknete, proč dávám do recenze fotografie z obchodu Slůně.cz. Je to z toho důvodu, že náš Britax kočár mám momentálně složený a uložený a nechtělo se mi ho kvůli článku zase sestavovat. Momentálně je totiž nachystaný pro synka, až ho bude potřebovat. Zatím si hoví v bříšku a je tam spokojený. :) Navíc fotografie na Slůně.cz jsou kvalitní a zobrazují totožný kočár, jaký máme doma, jen typ roku 2017. My máme 2016. Vypadá však zcela stejně a i parametry jsou totožné.

Když jsem sháněla sportovní kočár, měla jsem několik základních požadavků - potřebovala jsem, aby šel sklopit co nejníže, protože dceři bylo necelých šest měsíců a bylo nutné, aby v něm mohla spát. To mnoho kočárků nemělo. Druhým požadavkem byla váha - jezdila jsem s dcerou často autobusem a proto jsem chtěla lehký a pokud možno i rychle skladný kočár. I toto Britax splnil. Skladnost pak byla třetím požadavkem, který rovněž splňuje beze zbytku. Jednou rukou totiž vycvaknete pojistku a druhou rukou složíte kočár do úsporného balíčku. Při vystupování z autobusu už pak nepotřebuji žádnou pomoc. V jedné ruce mám dítě a druhou odcvaknu pojistku a zatáhnu - kočár se zase složí do původní podoby. Vše se dá hravě zvládnout v jednom a maminka je samostatná - naprostá bomba!
Čtvrtým požadavkem pak byla kolečka. Tady jsem trochu narazila. Pořídili jsme totiž kočár se základními tvrdými kolečky na městský povrch. Když jsem s ním pak jela po rozpraskaném asfaltu, nebo polní a lesní cestou, kočár se špatně tlačil a hodně drncal. S odpruženým retro kočárem se to nedalo srovnat a dost mi to vadilo. Nakonec jsem si však zvykla a dcera také. 
Samozřejmě nás paní v obchodě upozornila, že je možné dokoupit kolečka nafukovací, která by po našem povrchu jezdila určitě lépe, ale nakonec jsme je nekoupili. Přemýšlím o dodatečné koupi, až zase kočár bude třeba využívat u syna.

Co se mi na něm hodně líbilo, byla korba, která měla několik poloh. Dala se díky zipu roztáhnout a zakrýt dítě více, anebo se dal odhalit jen síťovaný prostor a dítě tak bylo lépe chráněné před sluncem. Prostor na nohy jde rovněž polohovat - dítě může mít nohy natažené a spát, nebo spuštěné dolů a sedět.
Kolečka se mohou nechat jet rovně, nebo se zapne aretace. S tou jsem až dosud neměla zkušenost a tak jsem byla zpočátku trochu nesvá. Pak jsem však pochopila, že díky těmto kolečkům a lehkosti kočáru mohu řídit jednou rukou a druhou mám volnou - k focení, telefonování, nebo k držení knihy, což jsem pak při procházkách dělala nejčastěji. Kočár jel oproti hlubokému retro kočáru naprosto lehounce, řídil se snadno a rychle a naprosto mi vyhovoval.
Problém se řízením nastal ve chvíli, kdy dcera vyrostla a začala být těžší. Při váze kolem cca 12kg se kočár začal řídit už opravdu špatně a v zimě, kdy měla kolem 14kg a navíc napadl sníh a stěžoval jízdu, jsem ho úplně vyměnila za golfky. Nyní kočárek čeká uklizen na nové použití u syna.
Kočár je sice uzpůsoben tak, že má uvézt dítě do 15kg, tedy cca do 3 let, ale mně se s ním už nyní jezdí špatně. To je určitě minus. Ovšem ne každé dítě má ve dvaceti měsících 14kg, jako má dcerka.


Plusy:
- 8kg váha kočáru
- poloha téměř úplně do lehu (dítě může pohodlně spát)
- rychlá skladnost a rozložitelnost
- při nízké váze dítěte jede a řídí se velmi dobře
- nastavitelná boudička - skvělé při dešti i slunci
- lze dokoupit i hlubokou korbu či nasadit autosedačku
- dokoupitelné příslušenství - držáky na pití apod.
- dokoupitelná boudička a nánožník v jiných barvách. Můžete si kočár doladit, jak potřebujete!

Mínusy:
- tvrdá kolečka - nevhodná do náročnějšího terénu
- při větší váze dítěte se řídí velmi špatně

Když jsem sháněla nyní nový hluboký kočár, hodně jsem uvažovala o tom, že koupím jen korbu Britax. Kočár totiž máme v barvě Wood Brown, která se hodí i pro kluka. Nakonec jsem zvolila jinou variantu, ale i možnost dokupovat korbu a přicvaknout na podvozek autosedačku je super.

Obchod Slůně.cz má od 1.5. - 8.5.2017 navíc akci 10% na všechno zboží Britax Römer, takže můžete se slevou nakupovat sportovní kočáry, hluboké korby i autosedačky. 

Přidávám proklik, třeba využijete. :) 

  • Sdílej:

Mohlo by se Vám také líbit

1 komentářů

  1. Ahoj, Britax je dobra volba. Sama mam tento https://www.detske-kocarky.cz/kocarek-britax-r-mer-b-motion-3-2017.html a jsem nadmiru spokojena. V pomeru cena/vykon je bezkonkurencni.

    OdpovědětVymazat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)