Recenze: Aniball - Opravdu usnadní porod?

By Knižní kavárna u Nely - dubna 13, 2017


Jste těhotná? Čeká vás zanedlouho porod a vy přemýšlíte, jak si ho co nejvíce usnadnit? Procházíte různé články a videa, přemýšlíte nad hypnoporodem, nad různými preparáty, které snižují bolest, zvažujete porod do vody, nebo řešíte masáž hráze, Aniball a pod.? Pak si přečtěte dnešní článek, kde vám popravdě napíšu, jaké mám s porodem zkušenosti já a jak mi pomohl Aniball.Když jsem čekala své první dítě, dělala jsem přesně to, co jsem popsala v úvodu. Chtěla jsem být maximálně připravená, zvažovala jsem všemožné varianty porodu, řešila sprchový olej na masáž zad, aromalampu s příjemnou vůní, apod. 
Nakonec jsem zjistila, že především prvorodička se nemůže na tu bolest a šok, který přináší, v podstatě připravit jinak, než technicky. Masáž zad jsem nesnesla, na aromalampu jsem úplně kašlala, nastudované polohy jsem nevnímala a nevyužila, šlo mi jen o to, aby to tak nebolelo a měla jsem to co nejdříve za sebou. A k tomu mi pomohlo jediné - Anaiball!

Ze všech příprav a nastudovaných informací byl jen Aniball skutečný pomocník. Díky němu, byla především závěrečná fáze porodu a samotné tlačení jednoduché, rychlé, až jsem se divila, jak rychle jsem malou vytlačila. Na čtyři zatlačení, přičemž jedno bylo špatně - tlačila jsem do hlavy. Takže vlastně na tři.

Aniball mi závěr porodu usnadnil, urychlil, a hlavně! Nikdo mi nestříhal hráz. Uvnitř jsem nebyla potrhaná vůbec a to doktor doslova řekl, že kdybych ho nepoužívala, tak by mě rozhodně šil i uvnitř a venku jsem měla jen dva malé stehy, natrhla jsem se sama. To jsem však očekávala, protože jsem měla s balonkem natrénováno 32,5 cm a věděla jsem, že kdybych ještě přifoukla, už bych se natrhla i doma. Malá měla hlavičku 34,5 cm, takže to bylo jasné. 

Ovšem za mě rozhodně jedinečný výrobek!
Za dva týdny ho začnu používat znovu, abych se připravila na svůj druhý porod. 
Ale teď si pojďme uvést nějaká fakta a popsat používání. Cvičení s Aniballem má přinášet:
- nižší riziko natržení či nástřihu hráze při porodu - ANO
- významné zkrácení 2. doby porodní - ANO
- sníženou potřebu užití medikace proti bolesti - NEŘEKLA BYCH
- více pohodlí, méně stresu a strachu z porodu - ROZHODNĚ ANO
-nácvik vypuzování novorozence - ANO
-posílení pánevního dna po porodu - NEZKOUŠELA JSEM
-prevence inkontinence moči - NEZKOUŠELA JSEMAniball obsahuje nafukovací silikonový balonek, který se zasouvá do vagíny. Přes hadičku pak proudí vzduch z druhého černého balonku, kterým se pumpuje a růžový silikonový balonek tak zvětšuje objem. Díky kolečku na nafukovacím černém balonku se dá vzduch kdykoli ubrat, nebo vypustit zcela. Nehrozí proto, že byste balonek uvnitř sebe nafoukly moc a pak ho nemohly dostat ven.
Pro snadnější použití balonku se používá lubrikační gel.
Balonek se dá kdykoli umýt pod horkou vodou, ale také z hygienických důvodů vyvařit.
Používání s kondomem není moc dobré, protože kondom klouže.

Aniball se má začít používat 3-4 týdny před plánovaným termínem porodu. 
Já jsem začala trochu dříve po domluvě se svým lékařem, ale bylo to zbytečné. Dříve není tělo připraveno a vše je ještě hodně těsné a používání je velmi nepříjemné. Začala jsem postupně tím, že jsem balonek vždy jen zasunula a skoro nenafukovala, abych si zvykla na ten "pocit". Postupně jsem začala přifukovat a protahovat rukou tam a zpátky, aby hráz povolila a byla pružnější.
Až skoro ke konci těhotenství, kdy jsem měla balonek nafouknutý přes 25 cm v objemu, jsem začala trénovat vypuzování plodu, tedy zkoušela jsem balonek sama vytlačit. 
Objem balonku si snadno změříte - k Aniballu je připojen papírový malý metřík a také tabulka, kam si můžete zapisovat pokroky. Stačí cvičit přibližně 10-15 minut denně.

I když byly mé pocity hlavně zpočátku velmi nepříjemné až bolestivé, s bolestí při porodu se to srovnávat nedá. A proto za mě mohu Aniball jen doporučit. Je to výborný výrobek, který mi pomohl se zklidnit, vyzkoušet si nácvik porodu a uvolnit mé tělo natolik, aby byl porod snazší, rychlejší a následky méně bolestivé.

Hodnocení: 99%

Aniball koupíte ZDE.

Podívat se také můžete na mé video, kde Aniball představuji a ukazuji.

 • Sdílej:

Mohlo by se Vám také líbit

2 komentářů

 1. Taky mám v plánu si ho pořídit a zkusit s ním trénovat...Ježíškovi jsem poslala odkaz a tím pádem je dárek pro mě vyřešen... já koncem ledna začnu trénovat.. a doufám že mi pomůže...
  Šárka z blogu www.skarkiska.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Aniball mám a rozhodně prodávat nebudu. I kdyby byl tisíkrát k ničemu a ničemu fyzicky nepomohl, psychická příprava to byla fajn. Když už nic jiného - měla jsem pár týdnů před porodem program, kdy jsem mohla alespoň nějak cvičit a NĚCO, COKOLIV dělat pro přípravu na porod.

  Teď se chystám jej znovu začít používat, protože svaly dole jsou v hrozném stavu. Venušiny kuličky jsou fajn, ale chtělo by to více makat. A konečně - je to prima mučící pomůcka :)

  OdpovědětVymazat

Líbil se vám můj článek, nebo vám v něm naopak něco chybělo? Napište mi komentář. Budu moc ráda a předem děkuji. :)